7 Август, 2026

Денков: Поддържаме постоянна връзка със задържаните от хутите български моряци

Денков: Поддържаме постоянна връзка със задържаните от хутите български моряци

"Поддържаме постоянна връзка със задържаните от хутите български моряци", каза във Варна министър-председателят Николай Денков.

Той допълни, че връзка се поддържа не само с капитана и помощник капитана, но и с хората, които са ги отвлекли.

Денков заяви още, че в момента няма решение за изпращане на български офицери в района на Червено море:

"Трябва да има някакво координирано усилие, което да улесни корабоплаването в този критичен за икономиката на целия свят, Европа и България включително, участък. Още от самото начало и въпросът беше дали да се изпратят един или двама офицери, които да участват в координацията на дейностите.

Никога не е ставало дума за нещо различно. Но вие сами разбирате, че ако там се разгърне по-сериозен конфликт, независимо от това дали България участва, или не участва, това ще бъде много неприятно развитие.

По-скоро трябва да направим всичко възможно да го избегнем, но това зависи и от другата страна, не само от България или от Европейския съюз", коментира премиерът.

Сподели:
Евакуираха по спешност столичен мол

Евакуираха по спешност столичен мол

По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат

МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба

МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба

Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР

Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията

Коментари (0)