26 Февруари, 2026

Денков: Териториалните плановете трябва да бъдат приети

Денков: Териториалните плановете трябва да бъдат приети

Николай Денков

Днес трябва да приемем териториалните плановете, а утре да ги изпратим към Европейската комисия. Това заяви пред журналисти министър-председателят акад. Николай Денков, цитиран от БГНЕС.

Междувременно енергетици от Старозагорска област и Бобов дол са затворили редица пътни артерии в страната и протестират.

Ако не бъдат приети, България може да загуби, освен над 1,4 млрд. лева по плановете, свързани със Стара Загора, Кюстендил и Перник, още 3 млрд. лв. по плановете, свързани с всички останали териториални планове, заяви Денков.

В същото време в Народното събрание опозицията в лицето на БСП, ИТН и "Възраждане" внасят решение, с което Народното събрание да задължи Министерски съвет да поиска от Европейската комисия един месец отсрочка за подготвяне на териториалните планове.

“Миньорите имат пълно основание да протестират. Преди 10 дни, когато бяха пред Министерски съвет арогантно ги излъгаха”. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова.

Нинова обясни, че днес с ИТН и "Възраждане" внасят решение, с което Народното събрание да задължи Министерски съвет да поиска от Европейската комисия един месец отсрочка за подготвяне на териториалните планове.

"В този един месец сме разписали по дати, график какво трябва да се направи”, каза още Нинова.

Сподели:

Коментари (0)

Облаци застилат небето сутринта, валежите на изток постепенно спират

Облаци застилат небето сутринта, валежите на изток постепенно спират

Максималните температури ще са между 5° и 10°, в Югозападна България до 12°, в София – около 7°

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Не изключва Борислав Сарафов да има съдбата на Иван Гешев, прокуратурата действа като шпицкоманда

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

На мястото на досегашния председател на УС Йордан Вълчев е назначен Стоян Николов - като изпълняващ длъжността