Таванът на пенсиите ще бъде вдигнат още веднъж от 1 октомври - до 3400 лв.
Парламентът одобри окончателно от 1 юли минималната пенсия да достигне 467 лева, а максималната се покачва до 2000 лева.
Таванът на пенсиите ще бъде вдигнат още веднъж от 1 октомври - до 3400 лева, колкото е размерът на максималния осигурителен доход.
Сага минималната пенсия е 370 лв., но от началото на годината всички пенсионери взимат и бонус от 60 лв.
Предложението за минималната пенсия с 213 гласа "за", като само председателят на ДПС Мустафа Карадайъ гласува "против". Обясни отрицателния си вот с аргументът, че движението е предлагало по-висок размер на минималната пенсия, който бюджетът може да си позволи.
„Все още не мога да кажа дали ще могат да си вземат пенсиите от 7 до 20 юли в увеличен размер. Ако това не може да се случи, ще стане по-късно - в края на юли или август”, заяви социалният министър Георги Гьоков.
Той заяви, че разумът е надделял и припомни, че е имало 12 варианта. "Този, който избрахме беше най-приемливият вариант. Той е единствено компромисният вариант за хората, които очакват увеличени доходи", каза още Гьоков. /БГНЕС
Още от България
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя
Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана
"Тревожно намерение, което ще следим с внимание дали ще бъде потвърдено и в самите предстоящи разговори с партньорите в Брюксел утре"
Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие
"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори