Целта на промените е да се въведе нова формула за изчисляване на максималната стойност, която НЗОК да плаща
Днес депутатите в Народното събрание гласуват на второ четене механизмът за плащане на онколекарства на болниците.
Вчера Здравната комисия в парламента прие промените и ги изпрати за финално разглеждане в пленарната зала.
Целта им е да се въведе нова формула за изчисляване на максималната стойност, която Касата може да плаща за даден медикамент, за да се избегнат драстични разлики в цените, когато няма рамково договаряне.
В такива случаи НЗОК ще плаща всяко онколекарство на болниците на по-ниската цена от постигнатата от конкретното лечебно заведение.
Още от България
ВМС транспортираха дрон и останки от безпилотни апарати, открити по Черноморието
"Специализиран екип от Военноморска база – Варна беше активиран по сигнал за намерено безпилотно летателно средство тип дрон на 1 км северно от фар Шабла"
МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност
Издаването на паспорти с петгодишна валидност продължава без прекъсване и по установения ред
12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор
След като са разбили решетките мъжете са се покатерили на гаражна сграда в двора и са успели да преодолеят високата ограда