6 Юни, 2026

Депутатите обсъждат създаване на комисия за санкциите по закона "Магнитски"

Депутатите обсъждат създаване на комисия за санкциите по закона "Магнитски"

Депутатите ще обсъдят предложението на „Демократична България“ за създаване на анкетна комисия по повод наложените от Съединените щати санкции по глобалния закон „Магнитски“, които засягат Делян Пеевски, Васил Божков и Илко Желязков.

В днешния дневен ред на работа в пленарната зала са предвидени дебати по проект на решение за създаване на временна комисия за проекторешение за установяване на факти и обстоятелства относно незаконосъобразни действия и бездействия на компетентните органи в защитената територия „Колокита“ в полуостров „Буджака“ в община Созопол.

В петъчния ден са предвидени изслушвания на председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране Иван Иванов, на изпълнителния директор на Изпълнителната агенция по горите Александър Дунчев и на министъра на енергетиката Андрей Живков.
Сподели:
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“!  Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“

Коментари (0)