На първото за седмицата пленарно заседание в сряда депутатите ще обсъждат предложението за доклад на главния прокурор, с който ръководителят на държавното обвинение да представи парламента информация за работата на Бюрото за защита на свидетелите, предаде репортер на БГНЕС.
Откакто Иван Гешев заема поста бюрото осъществява личната му охрана, а за период в година и половина бюджетът му беше увеличен значително. Освен това служебните министри на правосъдието и вътрешните работи то не е осъществявало защита на свидетели, каквато е основната му функция по закон.
В рамките на заседанието депутатите ще обсъдят и настояването на ГЕРБ-СДС за създаване на отделна временна комисия за изясняване на всички факти и обстоятелства около твърденията за прилагането на СРС-та по отношение на български граждани, участващи в предизборната кампания и изборния процес за 46-то Народно събрание.
Парламентът ще разгледа също и проект на решение за създаване на Временна комисия, която да провери действията и бездействията на компетентните български органи във връзка с наложените на 2 юни 2021 година санкции на български физически и юридически лица от Службата за контрол на чуждестранните активи (OFAC) на Министерството на финансите на Съединените американски щати на основание Глобалния закон „Магнитски“.
В пленарната зала депутатите ще обсъдят и проекта си за нов правилник за работа на 46-ото НС, съобщава БГНЕС
Още от България
Удължиха с месец бедственото положение край завод „Емко“
Причината е наличието на невзривени остатъци след експлозията в един от складовете за боеприпаси
Гюров: Йотова трябва да свика Консултативния съвет за национална сигурност
"Сигурността ни не се гради върху “традиционно добрите отношения” с режим, който отправя предупреждения към нас, а върху подготвени институции и предвидима позиция пред съюзниците ни", написа той
След статията на FT: Рюте разговаря с Радев, подчерта готовността на НАТО да реагира на заплахи
В съобщението от МС не се споменава нищо за казаното от Радев по време на разговора