За по-малко от два часа тази сутрин народните представители изчерпаха работата си и удължиха ваканцията си заради предстоящите балотажи за местна власт, съобщи Нова телевизия.
Минути преди 10.00 ч. парламентарният звънец разпусна депутатите в почивка до 6 ноември, сряда. Балотажът за местна власт в София и редица градове ще се състои на 3 ноември, неделя.
"За" решението гласуваха 134 депутати, против бяха 8, въздържаха се четирима.
Така парламентът няма да заседава на 31 октомври и Денят на будителите - 1 ноември. Те се падат четвъртък и петък преди балотажа в неделя.
Излизането в предизборни ваканции е обичайна практика за законодателния орган, чиято цел е парламентарната трибуна да не бъде използвана за предизборна агитация от политическите партии.
Още от България
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат
МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба
Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията