Народните представители ще разгледат редица законопроекти на пленарното заседание в четвъртък, но освен тях ще разгледат и Доклад за дейността на Временната комисия за установяване на всички факти и обстоятелства, свързани с подписването и прекратяването на меморандума за 1 млрд. долара с Gemcorp Holdings Limited и IP3 Corporation от правителството с министър-председател Кирил Петков, съобщи БГНЕС.
На 23 ноември 2022 г. депутатите създадоха временна комисия по темата "Джемкорп", това обаче стана след дълъг спор между народни представители на ГЕРБ и "Продължаваме промяната".
През изминалата година комисията проведе няколко заседания, в които трябваше да бъдат изяснени всички факти и обстоятелства около подписването на меморандума, като по време на заседанията се стигаше до спорове на висок тон между депутатите.
На изслушване бяха повикани няколко души - съпредседателят на Продължаваме промяната Кирил Петков, съпредседателят на Продължаваме промяната Асен Василев, началникът на политическия кабинет на бившият министър-председателя Кирил Петков - Лена Бориславова, както и бившият енергиен министър Александър Николов. Единственият, който се яви, за да бъде изслушан беше бившият енергиен министър Александър Николов.
Още от България
Румен Радев: Няма да анулираме 10-годишното споразумение с Украйна
Премиерът заяви също, че София няма да анулира споразумението с Киев, защото в него няма никаква конкретика
Харизанов: Обществото трябва да знае хората, работещи за него какво правят в работното и в извънработното си време
Имаше изказване на народен представител: „Български граждани, не пътувайте, защото ви следят“. Да, гранична полиция това работи, регистрира пътувания, излизания през границата и събира тази информация откакто съществува, заяви политическият анализатор.
Изчезналата 11-годишна Наталия още не е открита, търсят я и през нощта
Десетки доброволци се включиха през нощта в търсенето на момичето и 40-годишния Асен Симеонов, който я отвлече от дома на майка ѝ в село Константиново