6 Май, 2026

Десислава Атанасова: Не бива да се бави връчването на мандата

Десислава Атанасова: Не бива да се бави връчването на мандата

Десислава Атанасова

Трябва да започне бързо да се движи конституционната процедура – да се връчи бързо мандата на нас, ние сме заявили, че ще го върнем веднага. Не бива да се бави връчването на мандата.

Това заяви председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова след заседанието на КСНС при президента.

Няма промяна на нашата позиция, ние сме против актуализацията на бюджета и този дебат не трябва да се води в президентството, заяви още Атанасова.

Тя съобщи, че по време на заседанието е имало гласуване служебният министър на икономиката Кирил Петков да не бъде допуснат заради казуса с двойното му гражданство.

Не може гражданин на чужда държава да присъства на подобен тип разговори и срещи, каза тя и добави, че всички представители на партиите, с изключение на Христо Иванов, са гласували Петков да не бъде допускан на КСНС. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Бойко Ноев: Хрантутим огромно количество военни, полицаи...

Бойко Ноев: Хрантутим огромно количество военни, полицаи...

Като го добавите към огромната администрация, се получава защо не сме добре и няма пари", каза бившият министър на отбраната

Йотова чака Радев с изпълнен мандат

Йотова чака Радев с изпълнен мандат

Очакваме още следващата седмица ще заработи и новото българско правителство“, каза по-рано тя 

Във Военноморска база – Варна тържествено издигнаха флаговете на корабите от  ВМС

Във Военноморска база – Варна тържествено издигнаха флаговете на корабите от ВМС

Военноморският музей в гр. Варна също ще работи от 10.00 до 17.00 ч. на 6 май с вход свободен за постоянната експозиция и новооткритата временна изложба „Горещата 1916. Войната за Добруджа“.