Димитър Ганев: Две възможности има в бъдещия парламент – правителство на партиите на промяната или да няма кабинет
Имаше огромно подценяване на „Продължаваме промяната“ по време на цялата кампания, но имаше и надценяване на протестните партии като ИТН и ДБ. Заради разочарование от ИТН и ДБ се стигна до концентрация към ПП. Хората наказаха тези, които два пъти имаха шанс да направят промяна и си намериха новата парти. Това обяви по Нова ТВ Димитър Ганев от агенция „Тренд“. Според него сега ПП идват с един нов позитивен дневен ред, те не говорят за изчегъртване, а за партньори и желание да направят кабинет. Те показват воля за създаване на кабинет този път, казва Ганев.
В бъдещия парламент може да има само два варианта – кабинет на четирите протестни партии – ПП, ИТН, ДБ и БСП или да няма редовен кабинет. ГЕРБ имат нужда да останат в опозиция и да докажат, че са алтернатива на новата конфигурация, допълни Ганев.
Още от България
Иво Сиромахов: Моят президент! Това е Кобилкина
"Трябва да е жена. Видяхме, че мъжете в политиката не стават за нищо", смята той
През първата сесия на НС са задали 21 въпроса към Радев и вицепремиерите на блицконтрол
В 52-рото НС са постъпили общо 163 законопроекта, като 114 от тях са внесени от народни представители.
ФАЦ: Опитът на Радев да обвърже преговорите за американските самолети с премахването на визите се провали напълно.
Военни експерти също посочват, че едва ли е в интерес на Техеран да атакува държава членка на НАТО заради няколко самолета-цистерни