30 Април, 2026

Димитър Ганев: Субектът на властта се върна на мястото си - в парламента

Димитър Ганев: Субектът на властта се върна на мястото си - в парламента

Димитър Ганев, снимка: БГНЕС

"Огромна промяна за последните години - ако в десетилетието на Бойко Борисов в центъра беше изпълнителната власт, която се превърна в субекта на българската политика, то в последната година - година и половина, фокусът беше насочен към президента, субектът се измести към президентството. Сега субектът на властта е, където му е мястото - в парламента. Сега парламентът има мощна политическа тежест", заяви пред БНР. 

Премиерът обяви: Украйна е проявила интерес към реакторите от "Белене"
Според него сглобката на правителството почива на много малка подкрепа, а цялата изпълнителна власт се държи от ПП - с под 40 народни представители. 

"Фундаментът на правителството е малък. Вторият дефицит, който се вижда, е, че няма ясно уредени взаимоотношения между партньорите. Неизяснените отношения ще раждат непрекъснати проблеми. Няма как при гласуванията да не се оформят ситуационни мнозинства. Не съм оптимист за дългия живот на този кабинет. Това Народно събрание има потенциал да излъчи повече от един кабинет. Това е най-реалистичният сценарий". 
Сподели:

Коментари (0)

Румен Радев: Има голяма вероятност да съм следващият премиер на България

Румен Радев: Има голяма вероятност да съм следващият премиер на България

Не коментирам разводите и сватбите в партиите, но това което става в ППДБ е разочароващо да техните избиратели, заяви лидерът на „Прогресивна България“

Да, България: Няма промяна в курса, целта е редовен кабинет и връщане на доверието в парламента

Да, България: Няма промяна в курса, целта е редовен кабинет и връщане на доверието в парламента

Народното събрание трябва да се превърне отново в място за реални политически дебати, а не само за формално одобряване на решения, категорични са лидерите на партията

Асен Василев зададе приоритетите, но мълчи за разделението в Демократична България

Асен Василев зададе приоритетите, но мълчи за разделението в Демократична България

Председателят на ПП настоява за незабавен избор на ВСС и спешен пакет от антикризисни мерки като първи приоритети на 52-рото НС