"Отношенията между България и РС Македония трябва да като тези на Гърция и Кипър или Румъния и Молдова", каза пред Канал 3 Димитър Гърдев, дипломат, анализатор, експерт по международна сигурност.
"България не иска нещо допълнително към Договора за добросъседство. Отношенията между България и РС Македония трябва да като тези на Гърция и Кипър, не искаме нищо, което да отнеме идентичноста на хората в РС Македония", категоричен бе гостът.
"РС Македония трябва да е държава, която трябва да не създава проблеми в ЕС. Нерешени проблеми между две държави в ЕС е много по-голям проблем, отколкото спирането на РС Македония от страна на България", добави още той.
Още от България
Росен Желязков: Турция е сред водещите икономически партньори на България
В хода на срещата в Министерския съвет беше изтъкнато отличното взаимодействие в редица сфери - транспорт, енергийни доставки, търговия, борба с тероризма, нелегалната миграция
Василев: Ще приема всички решения на НС, които ще възстановят групата на МЕЧ
Планираният за сряда протест ще се проведе: "Нищо не се е променило за мен."
ГЕРБ: Заставаме зад Киселова, ще подкрепим и ИТН за възстановяване на групата на МЕЧ
Радостин Василев не е достоен да бъде заместник-председател на Народното събрание