24 Януари, 2026

Димитър Манолов: Ако започнем годината с 1/12 от сегашния бюджет, не ни очаква нищо хубаво

Димитър Манолов: Ако започнем годината с 1/12 от сегашния бюджет, не ни очаква нищо хубаво

Димитър Манолов

“Много отдавна предупреждавахме, че заради високите цени на електроенергията, малките бизнеси след няколко месеца ще бъдат принудени да обявят фалит. Европейският съюз продължава ритуалното си самоубийство, взрян в тези непремерени зелени политики. Въпросът е дали това ще спре или ще се продължи нататък. Поетапно въвеждаме така наречената либерализация на пазара на електроенергията за бизнеса. Това неизбежно ще се случи и за битовите потребители”, заяви пред Нова нюз президентът на КТ „Подкрепа“ Димитър Манолов.

По думите му актуализацията на бюджета е правена с тримесечен хоризонт.

„Трябва да си зададем въпроса какво се случва, ако тази тенденцията на поскъпване продължи? Да допуснем, че след вота на 14 ноември – в рамките на две-три седмици се сформира правителство, отиваме до средата на декември. А следващата бюджетна година започва на 1 януари. И ако я започнем със 1/12 от сегашния бюджет, както е по закон, не ни очаква нищо хубаво”, категоричен е той.

Манолов прогнозира, че обстоятелствата могат да принудят КЕВР да повиши цените на битовата електроенергия още през януари.

"Това рядко си го е позволявало, с оглед на факта, че прави актуализация на цената на тока за битовите потребители два пъти в годината. Но Комисията може да бъде принудена от обстоятелствата", подчерта президентът на КТ "Подкрепа". 

Сподели:

Коментари (0)

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

"Нямам никакви съмнения, че тя може да отговори на тях и да се справи с всички предизвикателства, които се появят по пътя ѝ", каза лидерът на БСП.

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

 "Публицистиката" в николаевските телевизии достига неизброими висини", казва той

Смениха формирования от войските в Многонационалната бойна група на НАТО в България

Смениха формирования от войските в Многонационалната бойна група на НАТО в България

Военнослужещите от 31-ви механизиран батальон от състава на 2-ра Тунджанска механизирана бригада предадоха отговорностите си на военнослужещите от 38-ми механизиран батальон от бригадата