5 Февруари, 2026

Димитър Манолов: В България най-богатите хора са като домашни любимци

Димитър Манолов: В България най-богатите хора са като домашни любимци

Димитър Манолов

„Тази история в митниците не става за два дни, действа се за дълго време. Правят се различни намеци. Не е изключено и нищо да не научим накрая, защото те там помежду си се оправят”. Това заяви Димитър Манолов, президент на КТ „Подкрепа” пред Нова нюз по повод повдигнатите обвинения на директора на агенция „Митници” Петя Банкова.

„Всички знаем на част от управляващата сглобка да овладеят ДАНС и другите служби и това да е част от този сюжет”, каза синдикалистът.

Относно създадените късно снощи временни комисии в парламента Манолов обясни, че има дейности и хора, които в рамките на управлението са практически недосегаеми. За да хвърлим око върху това какви са ги вършили, те трябва да слязат от поста, на който се намират, обясни той.

Президентът на КТ „Подкрепа” повдигна въпроса с техническата организация на изборите – някои от гражданите нямат право да гласуват на евроизборите, но могат да гласуват за парламентарния вот. „На две машини ли ще гласуват – идея нямам. С тази история с оспорването на изборите в София „кутията на Пандора” е отворена”, каза Манолов.

Относно спрягането на шефа на НОИ Ивайло Иванов за социален министър синдакалистът каза, че той има качества. „Той е много отдавна в тези системи, работил е с всички режими и е много трудно да му се сложи политически етикет”, обясни Манолов.

За размера на великденските надбавки президентът на КТ „Подкрепа” призна, че е абсурдно да бъде намерена универсалната справедливост. Според него за добавките най-много ще настояват хората с максималната пенсия, която 3400 лева.

„Това, което трябва да се направи, е хората с най-високи доходи да внасят най-много в осигурителната система”, каза Манолов. Той е скептичен, че това ще стане. „В България най-богатите хора са като домашни любимци, те не трябва да бъдат закачани, трябва да бъдат обгрижвани, добре хранени, водени на разходка”, обясни Димитър Манолов.
Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент