България
Димо Гяуров: Няма доказателства, че службите са записвали политици с цел да взривят бъдещия кабинет
Няма аргументи и в подкрепа на твърденията, че чужди сили се месят във вътрешните ни дела, посочи бившият директор на НРС
През изминалата седмица успяхме да си докажем, че от лошо е възможно и по-лошо. Някак си възприехме мисълта, че през следващата седмица ще има редовен кабинет. Но през последните два дни стана ясно, че тази идея като че ли стана абсолютно невъзможна и може би отиваме към поредните шести избори. Това заяви в студиото на „Събуди се” по Нова телевизия бившият директор на Националната разузнавателна служба генерал Димо Гяуров.
Той коментира и въпроса за евентуално вмешателство на вътрешни или чужди сили, които нямат интерес да няма кабинет. „Според мен това беше обикновено политическо говорене. Не твърдя, че то е недопустимо, но не се основава на нито едно доказателство”, посочи той. И допълни: „Няма доказателства за участие на службите в подслушване, в проследяване, в опит за изнасяне на информация с цел да се взриви бъдещия кабинет. Не виждам нито един аргумент в подкрепа на това твърдение”.
Във връзка със записа, за който се твърди, че е от заседание на Националния съвет на ПП и който бе пуснат в медийното пространство, Гяуров беше категоричен: „Сега, когато видяхме, че един от участниците ги е направил, няма аргументи за намеса на службите”.
„Никога не се е случвало службите да се кадруват отвън. Няма такава практика. Няма никаква такава договорка, която да възниква от някакъв договор. Никой от нашите партньори досега не си е позволявал подобно нещо. Убеден съм, че и занапред няма да си го позволят”, заяви Гяуров.
Фактор
Той коментира и въпроса за евентуално вмешателство на вътрешни или чужди сили, които нямат интерес да няма кабинет. „Според мен това беше обикновено политическо говорене. Не твърдя, че то е недопустимо, но не се основава на нито едно доказателство”, посочи той. И допълни: „Няма доказателства за участие на службите в подслушване, в проследяване, в опит за изнасяне на информация с цел да се взриви бъдещия кабинет. Не виждам нито един аргумент в подкрепа на това твърдение”.
Във връзка със записа, за който се твърди, че е от заседание на Националния съвет на ПП и който бе пуснат в медийното пространство, Гяуров беше категоричен: „Сега, когато видяхме, че един от участниците ги е направил, няма аргументи за намеса на службите”.
„Никога не се е случвало службите да се кадруват отвън. Няма такава практика. Няма никаква такава договорка, която да възниква от някакъв договор. Никой от нашите партньори досега не си е позволявал подобно нещо. Убеден съм, че и занапред няма да си го позволят”, заяви Гяуров.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци