Днес е крайният срок, в който Централната избирателна комисия (ЦИК) трябва да назначи районните избирателни комисии, съгласно хронограмата на комисията за организацията на предсрочния парламентарен вот на 27 октомври.
Също така до днес кметовете на общините образуват със заповед избирателните секции на територията на съответната общината и утвърждават тяхната номерация, обхват и адрес. Заповедта се обявява на публично място и може да бъде обжалвана в тридневен срок от обявяването ѝ пред съответния областен управител.
Според хронограмата до 8 септември ЦИК трябва да публикува списък с номерата и адресите на избирателните секции в изборните райони и с броя на избирателите в тях.
Още от България
„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната
Полицейски служители извършват проверка, засега няма затворени сгради
Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4
Общото събрание на Софийския университет прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор на висшето училище, кандидатите за ректор вече са четирима
Георги Вълчев: Учениците не разбират учебниците, това е проблем
Според министъра на образованието, темата за предмета Религия и добродетели в училище не означава, че ще се променя българската образователна система и тя остава светска