15 Януари, 2026

Днес е последният работен ден на Народното събрание преди лятната ваканция

Днес е последният работен ден на Народното събрание преди лятната ваканция

снимка: БГНЕС

Днес ще е последният работен ден на парламента преди лятната ваканция, с което приключва и първата сесия на 49-тото Народно събрание, предаде БНР

В декларация от трибуната на парламента лидерът на БСП Корнелия Нинова отправи редица критики за задкулисие и пренебрегване на българския национален интерес:

"Хората, които се кълняха, че ще си отрежат ръцете, ако се съберат с политическия си опонент, едноръките джентълмени, партии на взаимното отрицание, стигнаха до здрава прегръдка. Спасяване на Бойко Борисов от "Барселонагейт", а на Кирил Петков - от наказателно преследване за нарушаване на Конституцията. За властта, парите и зад евроатлантическата завеса ще продадат и предадат всичко".

Депутатите гласуваха да удължат работното си време до изчерпване на всички точки в дневния ред. В Народното събрание започна окончателното обсъждане на общия законопроект за промени в Наказателния кодекс, с които се въвеждат строги наказания за ограничаване на войната по пътищата. 
Сподели:

Коментари (0)

Няма нов закон за предоставяне на убежище, не се подменя духът на Конституцията

Няма нов закон за предоставяне на убежище, не се подменя духът на Конституцията

ПРАВО НА ОТГОВОР ОТ РЪКОВОДСТВОТО НА ДЪРЖАВНА АГЕНЦИЯ ЗА БЕЖАНЦИТЕ ПРИ МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ

Божидар Божанов: Ако Радев излезе на политическия терен, той ще е наш конкурент

Божидар Божанов: Ако Радев излезе на политическия терен, той ще е наш конкурент

Политическата криза е системна, защото част от партиите са блокирани от корупционния модел, който трябва да бъде демонтиран

Почина 200-килограмовият мъж, спешно приет в "Пирогов"

Почина 200-килограмовият мъж, спешно приет в "Пирогов"

52-годишният мъж постъпи в лечебното заведение по спешност в събота с извънредно тежко чернодробно състояние, остър токсичен хепатит и напреднали последици от продължително обездвижване