18 Юни, 2026

Дончева за скандалите в коалицията: Разделя ги едно единствeно нещо - порцията, която трябва да получат от властта

Дончева за скандалите в коалицията: Разделя ги едно единствeно нещо - порцията, която трябва да получат от властта
Татяна Дончева

"Това са случайни хора, попаднали в Шампионската лига. И още от първите 2-3 минути на мача става ясно, че не могат", коментира пред бТВ управляващите Татяна Дончева, лидер на "Движение 21".

Според нея действията на правителството ни загробват.

"Държавата е обърната на лотария - търкаме талончето и каквото излезе, това ще управлението", описа тя ситуацията.

"На Кирил Петков някой му е казал, че като премиер трябва да се има отношение и да говори за всичко, но само не са му казали, че трябвало да има смисъл в казаното. Ако смяташ, че целта е да уязвиш Бойко Борисов с арест - постигната е, но въпросът е дали си струваше. Идеята за ареста на Борисов не е на Бойко Рашков, а на премиера", заяви Дончева.

По думите и, е било ясно, че няма да се справят със задачите, но година е имало един супер натиск от общественото мнение, че трябва да има правителство на всяка цена.

"Какво разбираха болшинството български граждани, под правителство на всяка цена – сигурно всеки си има обяснение. Ми няма такъв филм като правителство на всяка цена. Просто като се жениш за някого има цена която се плаща и тази цена много често не може да бъде платена, а това хората установяват във течение на времето", заяви Татяна Дончева.

"Разделя ги едно единствeно нещо - порцията, която трябва да получат от властта. Всяка от тия две формации си представя, че получи всичко. Слави Трифонов още в предишните парламенти показваше, че той иска всичко значи, а с 60 депутати иска той да сложи правителството и всички в него присъдружни агенции, на колене. Сега е същата работа. От позицията на една година по-късно можем да ги заподозрем, че са имали някакъв план, някакъв алгоритъм и че са вървели по него, ама не им се е получило, но не – от далеч се вижда даже в късогледството , че само едни инстинкти отвътре им идват" коментира Дончева причините за разногласията в управляващата коалиция, които според нея са основно между "Продължаваме промяната" и "Има такъв народ".


.

Сподели:
 Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този  и.ф. шеф на ДАНС

Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС

„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“

Коментари (0)