30 Август, 2026

Доц. Петър Чолаков: Студената война между правителството и прокуратурата навлезе в още по-остра фаза

Доц. Петър Чолаков: Студената война между правителството и прокуратурата навлезе в още по-остра фаза
Петър Чолаков

Събитията от седмицата говорят, че студената война между изпълнителната власт и прокуратурата навлезе в нова, още по-остра фаза. И едната, и другата страна залагат на по-решителни ходове. С решението на Конституционния съд нещата се обръщат повече срещу главния прокурор Иван Гешев. От друга страна министър-председателят показа, че не е притеснен от хода на прокуратурата, коментира пред БНР политологът доц. Петър Чолаков.

„Голяма част от обществото остава с впечатлението, че прокуратурата работи с двоен аршин“, допълни политологът.

Според него и след решението на Конституционния съд за възможността министърът на правосъдието да иска отстраняване на главния прокурор мнозинството във Висшия съдебен съвет, което подкрепя Иван Гешев, се оказва в „небрано лозе“.

Ще продължи търсенето на начин за смяна на главния прокурор, убеден е доц. Чолаков.

Колкото до коалиционното правителство, то като че не получи онзи период и кредит на доверие, с което сме свикнали, и още от началото беше подложено на престрелки.

По отношение на ваксинацията Кирил Петков беше последователен, но решението за мораториума върху цените на енергията беше категорично популистко. След ерата ГЕРБ (Борисов) трудно може да се говори за реваншизъм. Трябва да се отчете обаче, че съществува голямо изкушение за реваншистки действия, отбеляза още Петър Чолаков.

Сподели:
Партия ГЕРБ провежда национално събрание - сред темите са и президентските избори

Партия ГЕРБ провежда национално събрание - сред темите са и президентските избори

Предстои делегатите да обсъдят и гласуват промени в състава на Изпълнителната комисия

Предимно слънчево и горещо, на места с валежи - на запад е обявен жълт код

Предимно слънчево и горещо, на места с валежи - на запад е обявен жълт код

Максималните температури на повечето места, ще бъдат между 30° и 35°, в София - около 32°

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Коментари (0)