14 Януари, 2026

ДПС-Доган сне доверието от кметовете на Кърджали, Джебел и Черноочане

ДПС-Доган сне доверието от кметовете на Кърджали, Джебел и Черноочане

Ахмед Доган

Областният председател на ДПС в Кърджали Ресми Мурад сне доверието от 7 представители на местните власти, начело с кметовете на общините Кърджали, Джебел и Черноочене.

Това са Ерол Мюмюн - кмет на община Кърджали, Неджми Али – кмет на община Джебел, Айджан Ахмед – кмет на община Черноочене, Байрям Байрям – председател на общинския съвет на ДПС в Кърджали, Сейфи Мехмедали - председател на общинския съвет на ДПС в Джебел, Месру Мюмюн - председател на общинския съвет на ДПС в Черноочене и Енгин Издриз – председател на областния съвет на младежкото ДПС в Кърджали.

Решението е подписано от Ресми Мурад. В него се казва, че общинските съвети на партията в Кърджали, Джебел и Черноочене се разпускат.

Байрам Байрам, който е депутат от ДПС-Пеевски, посочи пред БНР че за подобно решение ДПС-Доган нямат кворум и заседанието им не е легитимно. Според него, 31 души от 45-членния съвет следва да присъстват за легитимно заседание, събрали са се 26-ма. I БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Утре обсъждат  промените в Изборния кодекс

Утре обсъждат промените в Изборния кодекс

Лидерът на ПП Асен Василев повтори, че тяхната заявка е 100% да се гласува с машини на предстоящия вот

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

„Много хора си представят, че смяната на лидера едва ли не ще подпише някакъв нов живот на БСП.“

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Единият кораб е превозвал над 1100 тона азотни торове, другият - калиев хлорид