15 Юни, 2026

ДПС продължава да иска да плащаме на Русия за газ в рубли

ДПС продължава да иска да плащаме на Русия за газ в рубли
Рамадан Аталай

"Антикризисните мерки на правителството за закъснели", коментира пред Нова телевизия депутатът от ДПС Рамадан Аталай.

"Още няма механизъм как правителството ще връща на бензиностанциите тези 25 стотинки на литър, които обещава като помощ на гражданите. Вече има бензиностанции, които казват, че няма предварително да дадат намалението и да чакат правителството да им изплати парите, обещани като помощ за бизнеса", разказа Аталай.

Според него, кабинетът е трябвало досега да направи план за извънредни ситуации с преглед на горивата в държавния резерв, какви са възможностите за доставка на горива, възможно ли е в "Лукойл Нефтохим" да се обработва друг петрол освен руски.

"България ще бъде наказана с 360 млн. лв. от Европейската комисия, защото е подпомогнала допълнително фотоволтаиците", твърди още Рамадан Аталай.

Депутатът от ДПС критикува правителството, че не обяснява какви алтернативни количества природен газ и петрол са договорили, как те ще бъдат доставени до България и какви са цените.

"Защо не е от Алжир, от Катар този газ, защо не е обща европейска доставка", запита депутатът от ДПС.

Той открито защити позицията на Русия и поиска българското правителство да плаща на "Газпром" в рубли.

Сподели:
Откриха канабис в нива до село Лиляново

Откриха канабис в нива до село Лиляново

При претърсване на къща в село Лиляново вчера служители на реда са открили и иззели 2 обекта със суха зелена тревиста маса. Веществото е реагирало положително на канабис.

Арестуваха десетки при акция на МВР в кв. Ботунец и други части на столицата

Арестуваха десетки при акция на МВР в кв. Ботунец и други части на столицата

Мащабна спецакция под ръководството на СДВР, ГДБОП и жандармерията срещу престъпната група "Калашниците“ доведе до ареста на 36 души

"Тапи" от коли блокираха АМ „Тракия“ при „Траянови врата“, има и леки ПТП-та

"Тапи" от коли блокираха АМ „Тракия“ при „Траянови врата“, има и леки ПТП-та

Вътре в самия тунел движението е почти спряло и в двете ленти, като колите се придвижват с едва няколко километра в час

Коментари (0)