Две нови отделения за болни от коронавирус ще отворят в Пловдив. Специализираните звена ще са болниците "Каспела" и "Пловдив". Решението беше взето на заседание на Медицинския щаб при областния управител. Областният управител Дани Каназирева подчерта, че ситуацията в областта се усложнява.
"Факт е покачването на броя на положителните проби на територията на Пловдив и областта. За радост малко от тях стигат до усложнено и тежко положение. Но все пак големият брой положителни проби и респективно хоспитализирани пациенти, създава затруднения в работата на болничните заведения“, каза Дани Каназирева.
196 нови случая на коронавирус са регистрирани у нас през изминалите 24 часа. Направени са 3 686 PCR теста за денонощието.
Фактор
"Факт е покачването на броя на положителните проби на територията на Пловдив и областта. За радост малко от тях стигат до усложнено и тежко положение. Но все пак големият брой положителни проби и респективно хоспитализирани пациенти, създава затруднения в работата на болничните заведения“, каза Дани Каназирева.
196 нови случая на коронавирус са регистрирани у нас през изминалите 24 часа. Направени са 3 686 PCR теста за денонощието.
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия