23 Февруари, 2026

Две жени са в болница след катастрофата с мигранти в София

Две жени са в болница след катастрофата с мигранти в София

Стопкадър: БНТ


Две жени са пострадали и са настанени в болници след катастрофата с мигранти на бул. Ботевградско шосе и Околовръстното шосе в столицата, съобщи БГНЕС.

Сигнал за инцидента е получен около 18.00 часа.

Черен автомобил „Ауди“ с румънска регистрация е прелетяло с бясна скорост, като е било преследвано от полицаи. Шофьорът не е успял да овладее автомобила и е помел няколко случайни автомобила.

След катастрофата, от колата са изскочили мигранти. По данни на полицията в автомобила е имало 11 мигранти, а шофьорът се е опитал да избяга.

Първите пристигнали с две линейки на място медици са установили жена с травма на главата, която е шофирала единия от автомобилите, пометен от колата с мигранти. Тя е пътувала сама, откарана е в болница "Св. Анна".

В същото лечебно заведение е транспортирана и жена, която пътувала в автомобила с мигрантите. По първоначални данни тя е с хипертонична криза и паник атака.

Към момента на мястото има три линейки и пожарна.

При първоначални разпити от полицията, мигрантите са съобщили, че са сирийци.

Задръстването и към момента е и в двете посоки на Околовръстното шосе. I БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Вътрешният министър привикал ли е работещите по случая „Петрохан“ в ресторант „Ниагара“?

Слави Трифонов: Вътрешният министър привикал ли е работещите по случая „Петрохан“ в ресторант „Ниагара“?

"Упражнявал ли е натиск министърът на вътрешните работи Емил Дечев над полицаите да замитат следите на ППДБ - ако информацията се окаже вярна, всъщност това е престъпление"

Изтича срокът, даден от ЦИК на Стоил Цицелков да се оттегли от Обществения съвет

Изтича срокът, даден от ЦИК на Стоил Цицелков да се оттегли от Обществения съвет

Ако не се оттегли доброволно от институцията, ще бъде обсъдена процедура по принудителното му отстраняване

Тренд: Радев води с 32.7%. ГЕРБ получава 20.4%, ПП-ДБ и ДПС-НН спорят за третото място

Тренд: Радев води с 32.7%. ГЕРБ получава 20.4%, ПП-ДБ и ДПС-НН спорят за третото място

В следващото Народно събрание се очертават пет политически формации, като две от тях остават опасно близо до 4-процентната парламентарна бариера.