9 Май, 2026

Едва 30% от работещите в средното образование са ваксинирани

Едва 30% от работещите в средното образование са ваксинирани

"30% от работещите в средното образование - от детската градина до 12 клас, са се ваксинирали. 15% са преболедували. Близо 100 души са изгубили битката с болестта", съобщи пред БНР председателят на Синдиката на българските учители Янка Такева. 

Тя посочи, че броят на защитените с имунитет е недостатъчен, за да се гарантира безопасността в системата. 

"Трябва да се ваксинираме, за да опазим живота и здравето на нашите ученици. Трябва да създадем култура на отношение и поведение за опазване на личното здраве и при младите хора", допълни Такева. 
Сподели:

Коментари (0)

Радев  назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

Радев назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

В Министерството на финансите на длъжността заместник-министър е назначен Методи Валериев Методиев.

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Посланикът на Руската федерация в България Елеонора Митрофанова използва паметника на Альоша в Пловдив като пример за това, което нарече "борба срещу руските и съветските символи“ в Европа. В интервю за предаването Контра по Евроком тя, без да мигне с око, заяви, че паметникът е обект на "редовно оскверняване“.

Д-р Любомир Канов: Моите пет евроцента по въпроса Радев и неговото правителство

Д-р Любомир Канов: Моите пет евроцента по въпроса Радев и неговото правителство

"Даже Долорес Ибарури да възкръсне и целия Коминтерн да му се притече на помощ в “народен референдум”, няма как да стане", казва анализаторът