България
ЕК: Действията на руските власти срещу фондация "Сахаров" са репресии срещу гражданското общество
"Решението на руската генерална прокуратура да обяви фондация „Сахаров“ за нежелателна е в синхрон с продължаващото използване на Закона за чуждите агенти", заяви говорителят на Европейската служба за външна дейност Петер Стано.
Според прокуратурата дейността на фондацията "представлява заплаха срещу основите на конституционния строй и сигурността на Русия".
Всяка година Европейският парламент връчва наградата „Сахаров“ за свобода на мисълта.
„Това е просто продължение на потискането и репресиите срещу всеки независим или критичен глас, срещу гражданското общество, неправителствените организации, които поне се опитват да дадат лъч надежда и свобода в руското общество“, коментира Петер Стано.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя