18 Август, 2026

Емил Георгиев: Тримата служебни министри искаха да им продадем "Екогласност"

Емил Георгиев: Тримата служебни министри искаха да им продадем "Екогласност"
Емил Георгиев

Самите министри казаха, че са хора от президентството, каза още Георгиев.

"Ще бъда максимално откровен, за да се разсеят всякакви внушения. Имахме два разговора с новия политически проект", призна Емил Георгиев, председател на "Екогласност", партия, която от 20 години е коалиционен партньор на БСП и част от коалиция "БСП за България" пред БНТ.

"Първият разговор беше с представител на г-н Кирил Петков и Асен Василев, и министъра на образованието, казаха ни, че разчитат на нас, защото сме модерна партия и комплименти от този род, но поставиха условие. То е те да ръководят изцяло дейността на "Екогласност" и аз казах, че разговорът е приключен. На другия ден същият този техен представител ни се обади и каза, че лично господин Кирил Петков желае среща. Проведох среща с него в моя офис и разговорът беше 2 часа, казах, че няма как да се съгласим на нас да ни бъдат поставени условия за изцяло поемане на ръководството и тогава поставиха искане да влязат в него. На нас се предложиха избираеми места, от което примерно едно в Хасково и Монтана, като те поемат изцяло кампанията и ще ни предложат хората. Направили са кастинг и са подбрали 50 души. Зададох въпроса кой стои зад този проект и не получих отговор, казах че повече разговори няма да има. Разбрах, че този проект е създаден от представители на президентството", разказа Георгиев.

На въпрос на водещата за финансовото обезпечение на новия проект, Емил Георгиев потвърди, че офертата е била и финансова.

"Бил съм подложен на натиск от олигарха Прокопиев, казах им че няма как да бъдем купени. Опитаха се по много неприятни начини да уговорят и други наши представители, като на всяка цена да говорим за 4 избираеми места, 4 втори места, да внесат предварително средства, и всичко това се знае от делегатите на нашата конференция. Казаха, че с този проект е запознат и министър-председателят. Той е назначен от президента. Специално аз въобще нямам съмнение президента да стои зад този проект, но негови хора - да. Нека да ви кажа още едно име - г-н Копринков, който е един от секретарите на Радев, ме попита дали още продължаваме разговори с въпросните господа, при което аз отговорих с "За какво става въпрос?", но той явно е знаел. Но те самите министри казаха, че са хора от президентството", каза още Георгиев.

Сподели:
Въвеждат нова организация на движението на граничния пункт „Капитан Андреево“:

Въвеждат нова организация на движението на граничния пункт „Капитан Андреево“:

Това е най-големият сухопътен граничен пункт в Европа и вторият по натовареност в света

Копринков към свое протеже: „Не е важно какво пишат медиите, те са дребен и незначителен проблем!“

Копринков към свое протеже: „Не е важно какво пишат медиите, те са дребен и незначителен проблем!“

властта може да си въобразява, че медиите са малки и незначителни. Може да си въобразява, че обществото е уморено. Може да си въобразява, че всички са забравили вчерашния скандал и утре ще забравят днешния. Само че има една дребна подробност, която подобни властови персонажи неизменно разбират твърде късно: паметта на обществото е много по-дълга от паметта на властта

Асен Василев: НСИ вече пресметна средната работна заплата, а кабинетът умува за минималната

Асен Василев: НСИ вече пресметна средната работна заплата, а кабинетът умува за минималната

Според бившия финансов министър минималното възнаграждение трябва да е поне 690,44 евро

Коментари (0)