18 Януари, 2026

Ева Майдел: Гражданите искат функционираща Европа, а не на вглъбени кризи

Ева Майдел: Гражданите искат функционираща Европа, а не на вглъбени кризи

Ева Майдел

„Европейските граждани показаха, че искат Европа, която фукционира и е способна да решава сериозни предизвикателства като безработица, икономическо забавяне, климатични промени, справедлив работен пазар. Гражданите не искат Европа, която е вглъбена в кризи или такава, която се дели на Изток и Запад, център и периферия.”

Това заяви Ева Майдел, председател на Международното европейско движение по време на годишната Федерална асамблея на организацията. 

Събитието се проведе в петък, 8 ноември 2019 г., в Хелзинки, Финландия, а домакин бе Конфедерацията на финландската индустрия. Специалният гост на федералната асамблея беше заместник председателят на Европейската инвестиционна банка и бивш премиер на Финландия Александър Стуб. Той посочи, че Международното европейско движение, като най-голямата и най-стара асоциация на про-европейски организации има ключовата способност да достига до гражданското общество в Европа, съобщи ПП ГЕРБ.

Александър Стуб добави, че е неоходимо да работим стратегичеси, да защитаваме европейските ценности и да отстояваме мултилатерализма в глобален мащаб. „Всеки един гражданин може да допринася за решенията на предизвикатеслтвата, пред които е изправена Европа, но и света. Ние сме по-свързани от всякога и ЕС не може да защитава гражданите си в изолация.”, коментира Ева Майдел пред организациите членки на Международното европейско движение, сред които са бизнеси, представители на профсъюзи, младежки организации и др.
Сподели:

Коментари (0)

Атанасов: Ако Радев се яви на изборите, може да разцепи антикорупционния консенсус по руска линия

Атанасов: Ако Радев се яви на изборите, може да разцепи антикорупционния консенсус по руска линия

"Единственият възможен кандидат за премиер, който може да работи за честни избори е Андрей Гюров."

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

„Фокусът ни в момента е да гарантираме честното провеждане на сегашния вот. За другото имаме време.”

Фандъкова: Подкрепяме правото на хората да решат дали да гласуват с хартия или с машини, контролът е важен

Фандъкова: Подкрепяме правото на хората да решат дали да гласуват с хартия или с машини, контролът е важен

Кризата с боклука в София е създадена от кмета и неговия екип - "имаше две години да подготви процедурите, да ги обяви навреме".