Трябва да има правителство, защото политиците нямат отговор – как ще отидат на осми избори, с какво ново ще обеждават хората. Това обяви по Нова ТВ Евелина Славкова, от Социологическа агенция „Тренд“. Тя е категорична, че избирателите искат съставяне на редовно правителство. Тяхно проучване показва, че 70% от анкетираните искат реализиране на кабинет с цената на компромиси.
Електоратите са готови на отстъпки, които партиите трябва да направят в името на кабинет, посочи Славкова.
Още от България
Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.
От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.
Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца
По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро
Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър
Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.