Коалицията е изключително разклатена, но нито една от политическите сили няма да даде назад, така че да я счупи окончателно, прогнозира тя
"От вота на недоверие печелят и правителството, и опозицията", смята социологът от Изследователски център "Тренд" Евелина Славкова.
"Със сигурност се опитват да покажат силна опозиционност. Смятам, че изминалите съвсем наскоро местни избори показаха в най-голяма степен има ли опозиционност или не. Не видяхме силна вълна срещу ГЕРБ, ПП и ДПС", отбеляза тя.
Според Славкова е много трудно да се разбере защо е "тази непрекъсната война с ДАНС и искането на оставки":
"Разклащането на институции, влизането в конфликт между институции в ситуация, която не изглежда розово не само в България, но и извън нея, смятам, че по скоро ще загубят управляващите, отколкото ще спечелят. Не чувам аргументи защо искаме да махнем този човек – защото е назначен от президента не е аргумент".
Тя подчерта, че при ПП-ДБ често се наблюдава двуличие. По думите й те реагират на различните ситуации според това кое им е по-изгодно.
"Коалицията е изключително разклатена, но нито една от политическите сили, част от нея, няма да даде назад, така че да я счупи окончателно", прогнозира Славкова и добави:
"Нито една от политическите сили не вижда някаква печалба в политически план от това правителството да си отиде. Колкото и разклатено и нестабилно да изглежда, толкова по-дълго смятам, че то ще успее да издържи".
По думите й е нормално ГЕРБ да не подкрепя бюджета, защото след ротацията именно те ще трябва да го изпълняват. Според нея ще има корекции в проектобюджета между първо и второ четене.
"Големите губещи от тази сглобка не са нито ГЕРБ, нито ДПС, а това са ПП-ДБ", коментира още Евелина Славкова.
Още от България
Кирил Петков: : Арогантността на Иво Христов е просто евтин PR фокус
Новосибирск победи Париж в главата на вицепремиера Иво Христов, за да скрие гафовете на кабинета на "Прогресивна България"
Оставиха в арреста бившия полицай Тодор Лапков, убил млад мъж с незаконна пушка
Младият мъж е застрелян с незаконна ловна пушка, а след това тялото му е разчленено и укрито. Според адвокатите на обвиняемия, той е действал в условията на неизбежна самоотбрана, защото е бил е нападнат от жертвата през нощта при опит за пореден грабеж.
Милиони в сметки, десетки имоти и огромни дългове: Какво декларират лидерите на партиите
Информацията се съдържа в имуществените декларации, подадени към Сметната палата