Евродепутат: Имало е сериозни пререкания на лидерската среща на ЕС и обвинения в "национален егоизъм"
"Необходим е единен европейски здравен протокол, който да урежда подобни казуси", заяви пред Нова телевизия евродепутатът от ЕНП/ГЕРБ Андрей Новаков по повод поредната промяна на условията за пътуване в Гърция.
"29 милиарда е колосален бюджет за България, това ще увеличи БВП с почти една трета и ще стигне до всеки човек", каза той.
"Националният план трябва да бъде готов до април следващата година, за до получим финансирането. Те и в момента се отпускат спрямо реформите. Съотношението безвъзмездно финансиране-заеми е 85 към 15", добави Новаков.
По думите му, България не е ощетена при финансирането за възстановяване от кризата от ЕС, а един от критериите е степента, в която е пострадала съответната икономика от коронакризата.
Новаков потвърди, че е имало сериозни пререкания и обвинения в "национален егоизъм".
Още от България
„Да кажем, че знам“: Демерджиев с шокиращ намек за Петьо Еврото
Готви ли се бомба с разкритията за скандалния следовател! За това загатна шефът на МВР
15-годишен шофьор и още 4 деца пострадаха в катастрофирала в стълб кола
Лек автомобил, управляван от 15-годишно момче, се е удари в стълб в Горна Оряховица. Пострадал е шофьорът, двама 14-годишни и двама 12-годишни пътници.
Отделяме за отбрана колкото Франция и изпреварваме Италия - в „златната среда“ на НАТО
Пред България са Гърция с 2,85% и Румъния с 2,28%, а останалите държави от Югоизточна Европа се движат около минималния праг на Алианса