2 Март, 2026

Евродепутатът Петър Витанов: Не допускам, че Борисов ще "вземе" БСП за коалиционен партньор

Евродепутатът Петър Витанов: Не допускам, че Борисов ще "вземе" БСП за коалиционен партньор

Петър Витанов

Слава Богу, не допускам, че Борисов ще „вземе“ БСП. Това ще съхрани малкото останало достойнство, което имаме. Ако той направи коалиция с ДПС и БСП, това ще предизвика крах на местните избори и ще загуби огромна част от влиянието си по места", прогнозира пред Euronews Bulgaria Петър Витанов - евродепутат от "Парламентарен алианс на социалисти".

Според него ще има избори отново в края на юли.

"Ще осъдя БСП и ще ми възстановят членския статус. В една цивилизована държава тези, които управляват, те носят отговорност за резултатите. Не тези, които са управлявани, бити и мачкани.  С най-голямо удоволствие бих се върнал в БСП – аз не съм си тръгвал, те ме изключиха, и то неправомерно", каза още той.

"Петото място, което са отредили избирателите на БСП, може би трябва да говори, че не може партията отново да е притурка на някое управление, трябва да е опозиция. Една част от партиите биха били склонни да обмислят предложението на ГЕРБ, но от ПП-ДБ не могат да си го позволят заради местните избори. Хората гласуват за ПП-ДБ заради опаковката "анти-ГЕРБ", ако те зачеркнат това те са чао. Те знаят това и няма да го допуснат. За БСП също носи имиджова щета. Затова тази коалиция би донесла много голяма щета за някои партии. Имайки предвид идващите местни избори, според мен няма да има коалиция и ще се ходи на избори", смята Витанов.

"И да вземе БСП третия мандат, резултатът ще е същият. Но не мисля, че този път президентът ще даде мандатът на БСП. Според мен, ако има избори през юли, ще се протака свикването на парламента, ще минат местните избори и после ще можем да видим всякакви коалиции. Не изключвам всякакви конфигурации, БСП ще продължи да пада, а „Възраждане“ ще продължи да расте", заяви той.

Сподели:

Коментари (0)

Седмицата започва със слънце и температури на места до 17 градуса

Седмицата започва със слънце и температури на места до 17 градуса

Термометрите ще показват през деня от 12° и 17°, в районите с трайна мъгла или ниска облачност – от 5° и 10°, в София – около 15°

Нейнски: Знаехме, че Тръмп ще удари Иран, това е риск за съседните държави и за България

Нейнски: Знаехме, че Тръмп ще удари Иран, това е риск за съседните държави и за България

Сега за нас е важно какъв ще е Иран след Али Хаменей. Въпросът е да не се допусне хаос, да няма напрежение в района, както и да няма бежански поток, заяви служебният външен министър

Емил Дечев: От 28 директори на РВДР смених 23, в МВР няма да има "наши" хора, които ще пазим

Емил Дечев: От 28 директори на РВДР смених 23, в МВР няма да има "наши" хора, които ще пазим

Министърът е категоричен, че в МВР няма да има "техни" и "наши" хора, декларира, че не е политически обвързан с никаква формация