9 Април, 2026

Има ли чадър върху Руското посолство в София – сеят лъжи, омраза и обиди, но санкции няма

Има ли чадър върху Руското посолство в София – сеят лъжи, омраза и обиди, но санкции няма

Незнайните български модератори на Фейсбук се оказаха по-зловещи цензури и от комунистическите. Това че работят за интересите и пропагандата на Кремъл отдавна стана ясно на много българи, но така компрометират голямата идея на социалната мрежа.

Сега обаче се оказва, че Фейсбук явно е дало специален статут на Руското посолство в София. Над ръководената от Елеонора Митрофанова дипломатическа мисия изглежда е разпънат чадър – всеки който напише гневен коментар към посолството може да бъде блокиран и наказан с месеци и то без обяснения, но ако екипът на Митрофанова обижда българите, сее лъжи и хибридни пропаганди – последствия няма.

В това се убедиха от Атлантическия съвет на България. На няколко пъти те докладват обидни текстове на посолството, от които лъха на омраза, но реакция няма. Такъв е случаят например
с пост, в който Митрофанова е написала като редактор на страницата на посолството "евроатлантически подл0ги". Той е докладван, но... докладът НЕ може да бъде обработен по технически причини.  
Неколкократно опитваме, но Фейсбук на приема реакцията ни. Явно руското посолство в България се ползва със специален статут, изтъкват атлантиците.
В същото време те припомнят, че през последните месеци, особено след началото на мръсната руска война срещу Украйна модераторите на фейсбук без съществен повод блокира и праща във виртуалния „карцер“, заради коментари авторитети като доц. Огнян Минчев, режисьора Евгений Михайлов, доц. Миомчил Дйчев, проф. Николай Слатински, психиатъра Любомир Канов, журналиста Константин Мишев и много други.

atlantici_fese.jpg

atlantici_fese1.jpg

Сподели:

Коментари (0)

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Русия остава враг номер едно, като респондентите като цяло приемат необходимостта от по-силна европейска отбранителна позиция

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

"Ако искаме да имаме здрава държава, трябва да имаме една система за правоохрана и сигурност, която да е деполитизирана и да служи на закона, а не на партии", коментира зам.-министър на вътрешните работи

150 автомобила на пътна помощ са на протеста на Околовръстното в София

150 автомобила на пътна помощ са на протеста на Околовръстното в София

Шофьорите на автомобилите на пътната помощ поискаха среща с министър Николай Найденов и протестират с обяснение, че такава среща им е била отказана