27 Април, 2026

Филип Станев: Поуката за нас, че в политиката да си първи не е достатъчно да управляваш

Филип Станев: Поуката за нас, че в политиката да си първи не е достатъчно да управляваш

Филип Станев, снимка: БГНЕС

Той прогнозира, че ще има малки разлики в класирането на партиите и ИТН ще бъде незаобиколим фактор в съставянето на нов кабинет

"В политиката да си първи не означава, че когато си спечелил първото място в състезанието, задължително след това ще започнеш да управляваш. Политиката се оказа хлъзгав терен. Място, на което е необходимо понякога леко да отстъпиш от твърдата позиция, която си заел. Това е поуката за нас", допълни Станев.

По думите му в предишните два парламента почти са си стиснали ръцете, но така и не са го направили докрай.

Този път, според него, всички политически формации, които искат да покажат на гражданите, че в крайна сметка тази държава трябва да бъде стабилна, трябва да положат максимални усилия да има правителство, като той изключи ГЕРБ и ДПС.

Според него, от ИТН са положили максималните усилия и дори са направили някои персонални компромиси. Даде за пример проенения Изборен закон в 45-ия парламент и актуализацията на бюджета в 46-ия, която по думите му се е случила с огромна заслуга на експертите на ИТН в съдействие с икономическия екип на действащия служебен кабинет.

Той прогнозира, че ще има малки разлики в класирането на партиите и ИТН ще бъде незаобиколим фактор в съставянето на нов кабинет.

Сподели:

Коментари (0)

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Една от гилзите поначало е липсвала - намерена е сега, след стопяването на снега

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

"Можем да си сътрудничим в парламента с “Прогресивна България”, разполагаща с мнозинство от 131 гласа, по избора на ВСС и Инспекторат на ВСС и по Закона за съдебната власт"

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

"Възлага на избраните народни представители, защитавайки всички предизборни законодателни приоритети на партията, да пристъпят по най-бърз и ефективен начин към избора на нов ВСС и широк антикризисен пакет от мерки"