След разразилия се през пролетта скандал с къщите за гости, ползвани като частни имения, Държавен фонд "Земеделие" е открил още нарушения и към момента е написал актове за глоби за 38 млн. лв., пише в.Сега.
Фондът твърди, че са проверени 288 проекта, наложени са санкции в размер от 5 до 100% от полученото еврофинансиране, а основните провинения били неизпълнение на заложения бизнес план и за обещани, но неразкрити работни места.
ДФЗ обаче отказва да съобщи кои са конкретните обекти и нарушители под претекст, че в момента вървели срокове за обжалване на актовете.
Проверките са обхванали само 288 проекта за селски къщи, тъй като за останалите 5-годишният период на наблюдение вече бил изтекъл. През пролетта се говореше, че над 750 проекта за селски туризъм са получили безвъзмездна помощ и трябва да бъдат проверени. Бройката явно е била редуцирана поради изтичане на мониторинга.
Най-голямото разкритие досега е разкритието, че зам.-министърът на икономиката Александър Манолев също се е възползвал от програмата и чрез подставено лице си е направил имение с минерална вода. Манолев също загуби поста си, като до момента той е и единственият обвиняем по проверката на прокуратурата, започнала през май.
Още от България
Автобус се преобърна в София - двама души загинаха, 11 са тежко ранени (обновена)
Според дежурния диспечер на градския транспорт, в автобуса се е врязала лека кола, която се е състезавала с друг автомобил
Демерджиев обвини посланика на Украйна в намеса по казуса с Олег Невзоров
В МВР имат данни накъде се е придвижил Невзоров
Вили Лилков: Едни и същи среди охулват жертвите на руската тирания - сега и преди век
"Москва обявява, че тези, които бягат от болшевиките, са врагове, следователно са врагове и на българските комунисти!"