21 Август, 2026

Ганев: Със сигурност увеличението на пенсиите ще влезе в сила през юли

Ганев: Със сигурност увеличението на пенсиите ще влезе в сила през юли
Георги Ганев

"Към момента ми изглежда малка опасността пенсионерите да не получат увеличение на пенсиите от 1 юли т.г., не е съвсем нулева, защото всякакви колеги, от "Има такъв народ" и ГЕРБ заявиха, че ще подкрепят бюджета в тази му част поне. Между другото предложението на г-жа Сачева за 15% увеличение на пенсиите е напълно нормално да се обсъди сериозно, защото тя е добре запозната със системата", коментира пред журналисти в Народното събрание народният представител от коалиция ДБ Георги Ганев, цитиран от БГНЕС.

По думите му, най-вероятно в пленарна зала ще влязат и двете предложения.

"Моето опасение, без да съм най-меродавният източник по въпроса, е, че НОИ най-вероятно няма да има време, така че трябва да се извършат две плащания през юли – едно на нормалната дата с досегашните изчисления, след което като преизчисли, ще добавим на хората още едно плащане", посочи той.

"Със сигурност някъде от юли влиза в сила, въпросът е чистата логистика на плащане", каза още Ганев.
Сподели:
Издирват две непълнолетни момичета от монтанско село, изчезнали преди 2 дена

Издирват две непълнолетни момичета от монтанско село, изчезнали преди 2 дена

По съобщение на близките, за последно едната от сестрите е била облечена с шарена риза, а другата е носела изцяло черни дрехи

Стоян Стоянов стана директор на ОДМВР – Плевен

Стоян Стоянов стана директор на ОДМВР – Плевен

„Гражданите на Плевен заслужават да се чувстват спокойни. Трябва да сме рамо до рамо в борбата с престъпността“, заяви прокурор Радоев

Кирил Петков: : Арогантността на Иво Христов е просто евтин PR фокус

Кирил Петков: : Арогантността на Иво Христов е просто евтин PR фокус

Новосибирск победи Париж в главата на вицепремиера Иво Христов, за да скрие гафовете на кабинета на "Прогресивна България"

Коментари (0)