Ген. Решетников хвали Борисов – оставил храмовете отворени, Западът и либералите били виновни за ограниченията
Бившият генерал от КГБ Леонид Решетников, на когото е забранено за 10 години да влиза в България, похвали на страницата си във фейсбук лично премиера Борисов, че оставил храмовете отворени. Думите му могат да се приемат и като поредната руска хибридка. Генералът дава положителна оценка и за някои политици (вероятно има предвид Волен Сидеров, б.р.), които също били в подкрепа на Синода. Преди седмица той похвали и БПЦ, че единствена отстоявала православието.
Според близкия до Путин анализатор, ограничаването на християните в България било заради натиск от Запада и лошите либерали. Решетников обаче не дава обяснение - дали лошият Запад и либиралите затвориха храмовете в цяла Русия, отмениха причастията и Великденските служби. А може би патриарх Кирил Гундяев е станал агент на американците, ЕС и НАТО, издавайки противоцърковни забрани. Решетников мълчи, че в Русия коронавирусът се разпространява мълниеносно, а броят на починалите се укрива.
Ето и пълния коментар на Решетников:
„Премиерът на България силно защитава Синода и Българската православна църква и отказва да разпореди да бъдат затворени храмовете. Някои депутати и политици публично говорят, че не трябва хората да бъдат принуждавани да носят маски. И това се случва въпреки огромния натиск на Запада и местните либерално-глобални мизерници. О, да българи, о, браво. Между другото, приятели в София питат: Какво се случва в Русия, не разбираме защо затварят църквите и въвеждат някакви забрави?”
Още от България
Парламентът прие на първо и второ четене законови промени за "Лукойл" - заради решението на КС
В пленарната зала се стигна до остър дебат
Асен Василев: Г-жа Йотова се превърна в говорител на г-н Радев
"Над един милиард за общините ще бъде харчени по усмотрението на един човек. Цената ще платим всички ние", смята той
Стоян Тричков от ПБ трикратно нарече опозицията "лъжции долни манипулатори" заради критики в пленарната зала
Председателката на НС Михаела Доцова го наказа със "забележка"