19 Март, 2026

Георги Ганев: Ще се направи опит да се реставрира четворната коалиция

Георги Ганев: Ще се направи опит да се реставрира четворната коалиция

Георги Ганев

"Най-вероятно ще се направи опит да се реставрира четворната коалиция, но по много по-процедурен начин - да се набележат набор от приоритети с не много дълъг хоризонт на действие и стъпки, за да се постигнат те", прогнозира пред нова нюз депутатът от ДБ Георги Ганев.

Ако мандатът бъде връчен на ДБ, за министрите той каза: „Най-вероятно ще се търсят хора, които не са с ярко политическо оперение".  В случай, че мандатът е при БСП: "Може би ще се търси някакво представителство с ярки политически фигури".

Ганев не споделя позицията, че трябва да се подновят преговорите с Газпром. Не оценява като грешка и експулсирането на 70-те руски дипломати. На въпрос не го ли притеснява, че партньорите им са на различно мнение по тези две въпроса, визирайки БСП, депутатът посочи: "Притеснява ме, разбира се, но трябва да се чуе мнението на тези партньори и да се вземе решение, което може да бъде да следвано от всички”.

Според него България ще трябва да се справя без руски газ. Ще е трудно да се намерят доставки, но е възможно.

Депутатът обясни още, че в последните месеци наблюдава процеси, които до края на годината ще доведат до намаляване на инфлацията. „Инфлацията сега 16,86% - ще става по-ниска към  края на годината. Основният дезинфлационен процес, който виждаме е, че вече почти година паричната маса нараства по-бавно от цените в България”.

"Напълно възможно е да не получим никакви средства от Плана за възстановяване и устойчивост, особено ако отидем на избори", допълни Ганев. 
Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години