3 Юли, 2026

Георги Панайотов: 20 февруари е евентуална дата за руска инвазия в Украйна

Георги Панайотов: 20 февруари е евентуална дата за руска инвазия в Украйна
Георги Панайотов

Прозорецът за разрешаване на конфликта между Русия и Украйна по дипломатичен път се затваря. Русия продължава да трупа войски но границата с Украйна, корабите и са в Черно море. Това заяви по Нова ТВ бившият военен министър Георги Панайотов, който сега е номиниран за посланик на България в САЩ. Според Панайотов светът трябва да внимава много около датата 20 февруари.  На   20 февруари завършват олимпийските игри в Пекин, а по време на олимпийски игри войни не се водят. Възможно е нападението на Русия да бъде около тази дата. Това е моя хипотеза, не разполагам с оперативна информация, посочи Панайотов.

Той изтъкна, че са възможни три варианта по развитие на кризата: по-лек, главно чрез хибридни действия и пропаганда и психологически натиск. Среден вариант - да се влезе с войски на територията на Украйна, но да няма пълномащабна война като се отцепят Донецк и Луганск. Третият вариант – пълномащабна война. Но какво точно ще се случи е само в главата на   Путин, посочи експертът.
Той е категоричен, че защитата на националната ни сигурност е свързана единствено с НАТО, а правителството прави разчети за действия при бежанска вълна, за реакция при спиране доставките на газ. България трябва да увеличи парите за отбрана.  България не е слабо звено на НАТО, категоричен е Панайотов.

Сподели:
Роман Василев: Истината за полетите до Дубай лесно може да бъде проверена

Роман Василев: Истината за полетите до Дубай лесно може да бъде проверена

По думите му институциите разполагат с достатъчно информация, за да установят дали подобни пътувания са се състояли.

МС отменя покупки на оборудване и резервни части за машините "Страйкър", също и обучение на военните ни

МС отменя покупки на оборудване и резервни части за машините "Страйкър", също и обучение на военните ни

Правителството твърди, че това няма да се намали способностите на бойните машини

Мирчев: Когато Пеевски си има държава е възможно всичко

Мирчев: Когато Пеевски си има държава е възможно всичко

"Преди месеци поискахме проверка за полетите и пасажерите и подадохме сигнали, които бяха смачкани от прокуратурата"

Коментари (0)