30 Април, 2026

ГЕРБ: Радев показа, че парламентът не е удобна институция за него, отправя призиви за еднолично управление

ГЕРБ: Радев показа, че парламентът не е удобна институция за него, отправя призиви за еднолично управление

Даниела Дариткова

Президентът призова към незаконни актове на гражданско неподчинение, но подбудителството също е престъпление, господин президент", обърна се към Радев Даниела Дариткова

"За пореден път президентът показа че за него е нежелана и непосилна задача конституционната му задача да олицетворява единството на нацията и с вдигнат юмрук призова за разпускане на Народното събрание", заяви от парламентарната трибуна председателката на ПГ на ГЕРБ Даниела Дариткова, която добави, че "призивите на държавния глава и на преследван олигарх странно съвпадат".

Президентът призова към незаконни актове на гражданско неподчинение, но подбудителството също е престъпление, господин президент", обърна се към Радев депутатът.

"Радев показа, че парламентът не е удобна институция за него и призова към бунтове и сваляне на законно избраното чрез избори правителство. Той призова не само за разпускане на НС, но и за промяна в Конституцията. Вече е крайно време да заяви своето желание за президентска република, след като отправя призиви за еднолично управление", заяви Дариткова и призова всички народни представители да се обявят против подобни действия.

Изказването и беше прекъсвано на няколко пъти от депутатите от БСП с крясъци "Оставка".

Сподели:

Коментари (0)

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

Страната ни е начело в класацията с ръст на цените от 6.2% на годишна база, което е сериозно ускорение спрямо март, когато инфлацията беше 2.8%.

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.