3 Февруари, 2026

Говорителят на Държавния департамент:Зловредни действия - САЩ силно подкрепя българския суверенитет

Говорителят на Държавния департамент:Зловредни действия - САЩ силно подкрепя българския суверенитет

Нед Прайс

Говорителят на Държавния департамент на САЩ  Нед Прайс обяви официалната позиция на Белия дом за шпионския скандал в България в полза на Русия. В Туитър Прайс написа:

„България е приятел, натовски съюзник и партньор. Ние внимателно следим българското разследване за предполагаемия руски шпионски кръг. САЩ силно подкрепя българския суверенитет и стои до българите срещу тези зловредни действия, които се случват на тяхна територия".

ned_prais_tuit.jpg

Сподели:

Коментари (0)

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ  назначаването на служебен премиер

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ назначаването на служебен премиер

Съгласилите се да оглавят служебно правителство са Андрей Гюров, подуправител на БНБ, зам.-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев и зам.-председателите на Сметната палата Маргарита Николова и Силвия Къдрева

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

По думите му предстоящият Конгрес има ключова роля за избора на председател, който да изведе социалистите от кризата и да върне доверието към Столетницата

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е  3,1% от БВП

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е 3,1% от БВП

Общият размер на дълга през годината достига до над 61 млрд. лева, а фискалният резерв - над 17 млрд