Във връзка с очаквания през празничните дни засилен трафик през българо-гръцката граница, ръководството на ГД "Гранична полиция" предприе допълнителна организация. С цел безпроблемното преминаване през пунктовете в рамките на тези дни ще са отворени всички работни места, за които е обезпечен необходимият ресурс от служители и технически средства.
От страна на гръцките власти е получена информация, че на ГКПП Кулата-Промахон за същото време ще се извършват засилени полицейски проверки и няма да се въвежда облекчен режим на работа.
ГДГП препоръчва на пътуващите за Гърция да ползват и алтернативните маршрути - през Маказа, Илинден, Ивайловград, Златоград и Капитан Петко Войвода.
Автомобилите, които искат да влязат от България в Гърция, чакат над час и половина. Опашката към 11 ч. е над 5 км.
Причината е обстойна проверка на всички превозни средства от страна на гръцките полицаи на границата.
Още от България
Започва седмицата с много слънце и температури до 35 градуса
Подходящо време за море и планина
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта
В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община
Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова
Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.