Столичната Регионална здравна инспекция обявява грипна епидемия на територията на област София-град от понеделник, 27 януари, съобщиха от министерството на здравеопазването.
Грипна епидемия в пет общини от Благоевградска област обяви Районната здравна инспекция от понеделник.
В Благоевград, Гоце Делчев, Гърмен, Сатовча и Хаджидимово залобяваемостта от грипния вирус рязко се е увеличила, сочат данните на здравната инспекция.
От понеделник, 27 януари, учениците излизат в 5-дневна ваканция, съобщи д-р Веселка Мончева.
„Това се наложи, тъй като заболеваемостта скочи над критичната стойност, както в Благоевград, така и в останалите общини. Там ще бъдат въведени всички забранителни мерки, свързани с грипната епидемия, естествено и учениците ще бъдат пуснати в грипна ваканция от 27 до 31 януари.
В Симитли също е увеличен броят на заболелите, но засега грипът не е достигнал критични стойности.
Грипна ваканция за следващата седмица е обявена и за учениците в Кърджали. Часовете ще бъдат възстановени на 3 февруари. Решението е на Регионалната здравна инспекция. В момента заболеваемостта е 112 на 10 000 души, което е под епидемичните стойности, но броят на заболелите продължава да расте.
В грипна епидемия от днес са и в област Велико Търново, а от утре такава е в сила в Бургас.
Учениците в Бургаска област излизат в грипна ваканция също от 27 до 31 януари.


Коментари (0)