7 Декември, 2025

Харалан Александров: Корнелия Нинова постигна резултат, на който дори Ким Чен Ун може да завиди

Харалан Александров: Корнелия Нинова постигна резултат, на който дори Ким Чен Ун може да завиди

Харалан Александров

Корнелия Нинова спечели първите в историята преки вътрешнопартийни избори за нов лидер на БСП с категоричната преднина от 81,5% пред единствения си конкурент - Кирил Добрев, който получи едва 14,9% от доверието на своите съпартийци. Това даде повод на някои от водещите политически анализатори в лицето на Татяна Буруджиева, Харалан Александров и Стойчо Стойчев да разкритикуват остро разигралия се фарс в ефира на Канал 3.

„Корнелия Нинова постигна резултат, на който дори Ким Чен Ун може да завиди. Тя показа, че контролира не само партията, но и структурите“, каза Александров.

„Тези избори са доказателство за това, че от този момент нататък колегите от БСП не могат да си отворят устата за едни национални избори“, подкрепи го Буруджиева.

„Аз бях убеден още в началото на карантината, че Нинова ще спечели, защото никой друг от нейните конкуренти няма да може да ходи никъде, за да агитира, а тя можеше да се възползва от всичкия си наличен ресурс“, изтъкна Стойчев.

И тримата са категорични, че президентът Румен Радев няма да повежда вътрешнопартийна революция, за да изземе функциите на Нинова. Те са на мнение, че е по-вероятно двамата да се опитат да атакуват премиерския пост и този на държавния глава обединени, тъй като е видно, че Нинова е окупирала всички партийни структури на „левицата“, за да работят в нейна полза.
Сподели:

Коментари (0)

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Трети ден танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол.