27 Май, 2026

Харлан Александров: Борисов практикува политика на включване, а ПП се държат като началници, искат нови избори

Харлан Александров: Борисов практикува политика на включване, а ПП се държат като началници, искат  нови избори
Харлан Александров

Гледаме в момента партиите, които се опознават в  новата ситуация. Червените линии пречат този процес да се преодолее.  Опитват се да  си говорят, да пият кафе. Разумно е, че се тупа топката и се изчаква. Важни са и глобалните процеси. Светът не се движи от България – важно е каква ще е новата политика на САЩ, как ще реагира Европа, какво се случва в Русия. Това изтъкна  в студиото на Нова ТВ антропологът Харлан Александров.

Според него вместо смирение от страна на „Продължаваме промяната“, има съпротива.

 Държат се така, сякаш някой трябва да се съобразява задължително с тях. Трябва да се държат като партньори, а не като началници. Ако се смирят може да се стигне до разбирателство, инак ако продължат да бъдат началници – отиват на избори. Асен Василев е иззел там властта и диктува политиката. Борисов практикува политика на включване и това прави в момента. Иска да включи всички части от парламента. Много разумна е позицията на Борисов по отношение и на двете ДПС-та - докато не се разберат, да бъдат оставени встрани. Важни са в тази ситуация и настроенията в ГЕРБ. Борисов разви симпатия към партията, която не го предаде в трудните моменти. Борисов сега откри колко е обичан от партията си. Той никога няма я предаде. За това там има истински настроения и неприязън и презрение специално към „Продължаваме промяната“. Те са готови отново да стиснат зъби и дори да ходят отново на избори, прогнозира Александров.

Сподели:
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия 

Коментари (0)