"Господин Карайдай ще бъде избран за лидер на ДПС", заяви категорично и преди още да се е състояла онлайн конференцията на партията за избор на нов председател на партията кметът на Кърджали Хасан Азиз.
Според него, няма нищо смущаващо в това, че няма друг кандидат за председател на ДПС.
"От 117 населени места в Кърджалийско, 8 са без вода", заяви пред БНТ Хасан Азис, но добави, че не се очакват проблеми със снабдяването с вода.
На укора на министър Емил Димитров, че местната власт не съфинансира водните проекти и ремонтите на съществуващата инфраструктура Азис заяви, че са вложени милиони левове от местни приходи, а след това активите се прехвърлят на ВиК дружествата.
"Ние не получаваме нито един лев такси от инвестициите, а после ги прехвърляме на държавата, която започва да събира такива такси", каза Азис.
По думите му, община Кърджали е похарчила близо 500 хиляди лева за подготовка на проекти, които години чакат одобрение на министерствата.
"В малките населени места живее 30% от населението", каза още той и заяви, че в тази насока държавата е длъжник.


Коментари (0)