След като чешката прокуратура се задейства по въпроса с продажбата на ТЕЦ “Варна” на Ахмед Доган, “Демократична България” ще ѝ предостави всички материали, които има по казуса. Това каза съпредседателят на обединението Христо Иванов във видео, излъчено на живо от варненската централа.
“Когато каскетът Гешев се прави на, как беше казал в онзи запис - на идиот, ние ще разчитаме на чешката прокуратура търсим чешката прокуратура, ще търсим възможност с чешките политици, които вдигнаха шум по казуса, заедно да направим постъпки пред Европейската комисия. Ние няма да се откажем да шумим по тази тема”, заяви Иванов.
Той припомни историята с продажбата на ТЕЦ “Варна” и с получаването на студения резерв след изненадващия отказ на държавната ТЕЦ "Марица Изток 2" от него. Припомни и сигналите, които подаде в прокуратурата през юли и август, до институции като Министерството на енергетиката, Комисията за енергийно и водно регулиране, както и въпросите до ТЕЦ "Марица Изток 2".
“Когато ние започнахме да шумим, замразиха студения резерв, премахнаха тази схема, но всички регулаторни институции, които сигнализирахме, не направиха нищо. (...) Пълно мълчание. Институциите в България - регулаторите, прокуратурата, изпълнителната власт, са само обслужващ персонал на корупционните далавери”, заяви днес Иванов. Той припомни и че на фона на протестите през лятото тихомълком бе удължен мандатът на близкия до Ковачки и ДПС Владко Владимировски като член на КЕВР. Така стана възможно ДПС и приближените на Доган сега да имат блокираща квота в енергийния регулатор.
“В парламента ще започнем постепенно отвоюване на всички регулатори. Защото без да свършим и тази работа, ние никога няма да можем цялата тази корупционна класа да я лишим от възможността да задшава страната ни, да краде нашето собствено бъдеще”, заяви съпредседателят на “Демократична България”./БГНЕС
Фактор
“Когато каскетът Гешев се прави на, как беше казал в онзи запис - на идиот, ние ще разчитаме на чешката прокуратура търсим чешката прокуратура, ще търсим възможност с чешките политици, които вдигнаха шум по казуса, заедно да направим постъпки пред Европейската комисия. Ние няма да се откажем да шумим по тази тема”, заяви Иванов.
Той припомни историята с продажбата на ТЕЦ “Варна” и с получаването на студения резерв след изненадващия отказ на държавната ТЕЦ "Марица Изток 2" от него. Припомни и сигналите, които подаде в прокуратурата през юли и август, до институции като Министерството на енергетиката, Комисията за енергийно и водно регулиране, както и въпросите до ТЕЦ "Марица Изток 2".
“Когато ние започнахме да шумим, замразиха студения резерв, премахнаха тази схема, но всички регулаторни институции, които сигнализирахме, не направиха нищо. (...) Пълно мълчание. Институциите в България - регулаторите, прокуратурата, изпълнителната власт, са само обслужващ персонал на корупционните далавери”, заяви днес Иванов. Той припомни и че на фона на протестите през лятото тихомълком бе удължен мандатът на близкия до Ковачки и ДПС Владко Владимировски като член на КЕВР. Така стана възможно ДПС и приближените на Доган сега да имат блокираща квота в енергийния регулатор.
“В парламента ще започнем постепенно отвоюване на всички регулатори. Защото без да свършим и тази работа, ние никога няма да можем цялата тази корупционна класа да я лишим от възможността да задшава страната ни, да краде нашето собствено бъдеще”, заяви съпредседателят на “Демократична България”./БГНЕС
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци