3 Април, 2026

Христо Проданов: Предложението "Станишев - еврокомисар" е изключително неподходящо

Христо Проданов: Предложението "Станишев - еврокомисар" е изключително неподходящо

Христо Проданов

"Може би според Гуцанов и Зафиров само е възможна. Няма решение на никой от органите на БСП. Това, което анонсираха пред медиите, е лично тяхно мнение", заяви в интервю за БНР Христо Проданов от БСП и нарече "изключително неподходящо" предложението Станишев да бъде номиниран за еврокомисар.

"На временното ръководство му е голяма мъгла в главата", заяви Проданов и очерта рисковете, произтичащи от това, за представянето на партията на изборите. Той постави под съмнение и голямото ляво обединение.

"Няма да оставим нещата така. Нинова е упълномощила Георги Свиленски и Иван Ченчев да подписват и представляват БСП", обясни Проданов във връзка с предстоящите административни действия преди предсрочните избори.

Той упрекна временното ръководство за обръщане на 180 градуса и отбеляза, че след като са предали Корнелия Нинова, нищо чудно и да я изключат.

Той съобщи за сигнали, че ще се направи опит за служебна победа от временното ръководство на предстоящото гласуване за лидер на партията.

"Борислав Гуцанов е неизбираем на пряк избор. Те ще се опитат през задния вход, служебно да бъдат избирани."
Сподели:

Коментари (0)

ВАС отхвърли жалби срещу решението на ЦИК,  определящо местата и броя на секциите в чужбина

ВАС отхвърли жалби срещу решението на ЦИК, определящо местата и броя на секциите в чужбина

Жалбоподателите твърдят, че решението на ЦИК е неправилно и незаконосъобразно, тъй като в Ковънтри, Уорикшър и Телфорд не са предвидени избирателни секции

МОН възстанови регистрацията на „Малко българско училище в Чикаго"

МОН възстанови регистрацията на „Малко българско училище в Чикаго"

"За нас е важна подкрепата от Министерството на образованието и науката, тя не е формалност, а жизненоважен механизъм"

Свидетел: Пътниците от влака Русе - Стара Загора се разминаха на косъм от неописуема трагедия, транспортното министерство мълчи

Свидетел: Пътниците от влака Русе - Стара Загора се разминаха на косъм от неописуема трагедия, транспортното министерство мълчи

Кошмарът се разиграва в района на с. Яворовец. Ужасът за хората е бил пълен, защото там мобилните телефони просто нямат обхват и те са се оказали напълно откъснати от света минути след сблъсcка.