7 Март, 2026

И "Да, България" даде мандат за общо явяване на ДБ и ПП на изборите

И "Да, България" даде мандат за общо явяване на ДБ и ПП на изборите

Христо Иванов

Националният съвет на "Да, България" късно снощи даде одобрение за участие на партията с общи листи в предстоящите предсрочни парламентарни и местни избори тази година заедно с "Продължаваме Промяната".

В изявлението им пише, че за целта "Продължаваме Промяната" и "Демократична България" трябва да намерят подходящия формат за участие на изборите, който да може в най-голяма степен да гарантира получаването на първия мандат.

Мандат за преговори вече получи и лидерът на другата партия в коалицията "Демократична България" - Атанас Атанасов./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев:  Позицията на Радев за Украйна е позорна

Асен Василев: Позицията на Радев за Украйна е позорна

По думите му около войната в Близкия изток се правят опити за насаждане на страх, но ситуацията трябва да се разглежда трезво и с реална преценка.

Пролетта плахо пристъпва: Слънчева събота, термометрите ще скочат до 18°

Пролетта плахо пристъпва: Слънчева събота, термометрите ще скочат до 18°

И морето, и планините ще бъдат приятни места за туризъм и отмора

ЦИК обяви линк, на който всеки може да провери дали фигурира в подписка за партия или коалиция

ЦИК обяви линк, на който всеки може да провери дали фигурира в подписка за партия или коалиция

Гражданите, които са открили името си в списъците на лица, подкрепящи регистрацията на политическа сила или независим кандидат без да са дали съгласие за това, могат да подават жалби до Комисията за защита на личните данни