Илия Вълков: Страната ни продължава да е на едно от последните места по медийна свобода в ЕС
"Всеки носи свободата и в себе си"
България се е изкачила с 20 места в класацията за медийна свобода на „Репортери без граници“ - важно е, когато коментираме тази индекс, да видим в каква група държави се намира България. Това заяви пред БНР Илия Вълков от Асоциацията на европейските журналисти.
„Страната ни продължава да бъде на последните места в рамките на ЕС“, посочи той.
Има сгъстяване на случаи на съдебните дела срещу медии, посочи той.
„Тези дела в България бяха подети и от партийни лидери, и от частни компании. Регионалните журналисти също стават обект на съдебно преследване и натиск.“ - поясни Вълков.
ЕК се опитва да изработи обща правна рамка, която да даде определени дефиниции какво е дело-шамар, каза още журналистът.
"Всеки носи свободата и в себе си", напомни той.
Още от България
Новият ни посланик в Украйна Златин Кръстев връчи копия от акредитивните си писма
Той и заместник-министър Мишченко са обсъдили възможностите за активизиране на политическия диалог, икономическите взаимоотношения, транспортно и енергийно свързване, както и обмяна на опит в областта на иновациите в сферата на отбраната,
Надежда Нейнски: Отказах разговор с външния министър на Иран Абас Арагчи
Тя обяснява, че инициативата, моментът и начинът, по който един разговор се представя пред обществото и партньорите, са част от самата дипломация.
Бюджетът "Радев" 2026 вдига осигуровки, винетки и цигари още от днес
По-високи разходи за работещите, шофьорите и пушачите – държавата очаква десетки милиони евро допълнителни приходи.