България
"Имотна облага срещу гласуване": Задържаха кмета на Белгун, избран с 88,6% още на първи тур
Кметът на каварненското село Белгун е задържан за извършване на престъпление против избирателните права на гражданите. Благомир Станев първонално е задържан снощи за 24 часа, мярката ще бъде удължена на 72 часа, а след това прокуратурата ще иска постоянното му зъдържане под стража, коментира пред bTV Окръжният прокурор на Добрич Радослав Бухчев.
Благомир Станев спечели местните избори в Белгун още на първия тур. Издигнат е от „Новото време“. Той беше единственият кандидат за населеното място – като събра 88,6%. 11,4% гласуваха с "не подкрепям никого".
Станев е обвинен по чл. 176, ал. 2 от НК, който гласи - „Който предложи или даде на другиго имотна облага с цел да го склони да упражни избирателното си право в полза на определен кандидат, политическа партия или коалиция или да гласува на референдум по определен начин, се наказва с лишаване от свобода от една до шест години и с глоба от десет хиляди до двадесет хиляди лева“.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя